سیستم و کتب آموزشی در آموزشگاه فرزانه

سیستم و کتب آموزشی در آموزشگاه فرزانه  

1.     سیستم و کتب آموزشی کلاس های داخل آموزشگاه فرزانه

الف: دوره های خردسالان و کودکان Jolly Phonics و Family and Friends برای گروه سنی 4-12 سال     

برنامه آموزشی Jolly Phonics در یک مجموعه برای خردسالان 4 تا 7 سال ارایه می شود و کودکان، خواندن و نوشتن و ترکیب صداها را با حرکات دست و بدن می آموزند. این آموزش ها به دلیل استفاده از مدرسین متخصص و آموزش دیده به دقت در آموزشگاه فرزانه انجام می شوند و زبان آموزان با تلفظ صحیح صحبت می کنند و مهارت های شنیدن و خواندن و نوشتن هم در آنها تقویت می گردد. آموزش این مجموعه همراه با فعالیت های سرگرم کننده است که شامل شعر و سرود، نمایش عروسکی، آموزش موضوعات علمی مانند جغرافیا و ریاضی، فعالیت های بدنی و نقاشی به زبان انگلیسی می باشد.

بودجه بندی دوره های فونیکس: هفت جلد کتاب فونیکس طی 14 ترم به کودکان آموزش داده می شوند. هر ترم 16 جلسه 3 ساعته است که طی 1.5 ساعت اول کتاب اصلی آموزش داده می شود و طی 1.5 ساعت بعدی دیگر فعالیت ها تمرین می شوند. 

نحوه ارزشیابی: ارزشیابی مستمر در طول ترم انجام می شود و در جلسات هشتم و شانزدهم امتحان شفاهی و کتبی برگزار می گردد.

 

برای کودکان 7 سال دوره First Friends اجرا می گردد: این دوره شامل دو جلد کتاب زبان آموز است که جمعا در 10 ترم اجرا می گردند.

سری Family & Friends برای کودکان سنین 8 تا 12 سال اجرا می گردد و شامل 7 جلد کتاب است، کتاب اول در 3 ترم و دیگر کتاب ها در 6 ترم جمعا 39 ترم اجرا می گردند. این دوره آموزشی برای تقویت مهارت های شنیدن، خواندن، صحبت کردن و نوشتن فعالیت های متنوع شامل موسیقی، تاتر و نمایش اجرا می نماید و کودکان احساس کسالت و خستگی نمی نمایند. مواد آموزشی مکمل این دوره کتاب های داستان، سرود و آواز، و دوره آماده سازی امتحانات آکسفورد است.

وجه تمایز دوره های آموزشی کودکان در آموزشگاه زبان فرزانه: زبان آموزان بعد از 2 ترم به راحتی با مدرس کلاس خود به زبان انگلیسی ارتباط برقرار می نمایند و با شور و اشتیاق در فعالیت های یادگیری گروهی کلاس مشارکت و همکاری می نمایند.

ب: دوره آموزشی نوجوانان شامل سری Project و کتاب اول سری Speak Now (1) برای سنین 12-15 سال است.  در حال حاضر سری Project شامل سه کتاب است که هر کتاب به همراه بخشی از کتاب Speak Now 1 در 3 ترم اجرا می شود که جمعا 9 ترم می شود. با اضافه شدن دو کتاب دیگر این سری به همراه Speak Now 2 در 15 ترم اجرا می گردد.

وجه تمایز دوره های آموزشی نوجوانان در آموزشگاه زبان فرزانه: وجود متن های Comic Strip و نوع انیمیشن های به کار رفته در آنها برای نوجوانان جذاب است و موضوعات ماجراجویانه به کار رفته در کتاب ها نیز برای این دوره سنی جالب است. کتاب Project سایت های اینترنتی مناسبی را برای تمرین بیشتر در اختیار زبان آموزان قرار می دهد.

ج: دوره آموزشی بزرگسالان شامل سری آموزشی English File (6 کتاب) و Speak Now (4 کتاب) است که جمعا در 30 ترم اجرا می گردند.

وجه تمایز دوره های آموزشی بزرگسالان در آموزشگاه زبان فرزانه: با ترکیب دوره هایEnglish File  و Speak Now زبان آموزان با تسلط بر نکات و موضوعات دستوری و کلمات مورد نیاز و مهارت های کلامی لازم برای برقراری ارتباط کاربردی و دقیق در مقایسه با دیگر آموزشگاه ها پیشرفت کاملتر و جامعی در یادگیری زبان انگلیسی خواهند داشت.


2.     سیستم و کتب آموزشی کلاس های خارج آموزشگاه (خصوصی و نیمه خصوصی)

الف: دوره های نوجوانان و جوانان Speak Now و World English + Speak Now (جامع) برای گروه سنی 13-17 سال به زبان آموزان کمک می نماید تا بدون رو به رو شدن با ابهامات فرهنگی خارجی و با استفاده از تصاویر جذاب، با شخصیت های واقعی کتاب ها ارتباط برقرار نمایند. فعالیت های خواندن و نوشتن اغلب در منزل انجام می شوند و در کلاس به کارهای اجتماعی و گروهی پرداخته می شود. دوره Speak Now همراه با فعالیت های گردشی و تهیه خبر و گزارش اجرا می گردد که به ایجاد نگرش سازنده به یادگیری در زبان آموزان کمک می نماید.

بودجه بندی دوره سریع Speak Now در 4 ترم 16 جلسه ای انجام می شود.

بودجه بندی دوره سریع World English + Speak Now (جامع) در 8 ترم 16 جلسه ای اجرا می شود. زبان آموزان باید بین هر دو جلسه آموزشی حداقل 5 ساعت مطالعه فعال و دقیق داشته باشند و تکالیف خود را کتبا به مدرس تحویل دهند و تصحیح نمایند.

بودجه بندی دوره عادی Speak Now در 12 ترم 16 جلسه ای انجام می شود.

بودجه بندی دوره عادی World English + Speak Now (جامع) در 27 ترم 16 جلسه ای اجرا می شود. زبان آموزان باید بین هر دو جلسه آموزشی حداقل 1.5 ساعت مطالعه فعال و دقیق داشته باشند و تکالیف خود را کتبا به مدرس تحویل دهند و تصحیح نمایند.

ب: دوره های بزرگسالان

1: دوره های آموزش بزرگسالان در خارج از آموزشگاه برای آن دسته از بزرگسالانی که مطالعه کافی و اطلاعات عمومی بالایی ندارند مانند دوره های نوجوانان و جوانان با مجموعه های World English و Speak Now اجرا می گردد.

2: دوره های آموزش بزرگسالان دانشگاهی که مطالعه روزانه دارند و آماده درک فرهنگی زبان انگلیسی در کشورهای مختلف جهان هستند و توان اجرای پروژه های تحقیقاتی را دارند شامل مجموعه Face2Face است.

3: دوره های کارگاهی:

·         فروش و بازاریابی به زبان انگلیسی

·         تعامل فرهنگی و اجتماعی با دیگر ملت ها

بودجه بندی دوره های World English و Speak Now و جامع مانند سطح نوجوانان است. بودجه بندی سریع دوره face2face در 5 ترم 16 جلسه ای به شرط انجام 5-6 ساعت مطالعه دقیق و جدی و بودجه بندی دوره عادی face2face در 19 ترم 16 جلسه ای به شرط انجام 2 ساعت مطالعه و کار منزل دقیق و جدی و ارایه کتبی تکالیف به مدرس می باشد. پس از طی این دوره ها زبان آموزان کاملا آماده شرکت در دوره های آمادگی آزمون های بین المللی مانند آیلتس IELTS و iBT خواهند بود.